Hizmetlerimiz

Sıfır Çatı Yapımı (Sanayii ve Konut)

Çatı yapımı, en az bina inşası kadar önemli bir iştir.

Her ne kadar kolay ve basit gibi görünse de bazı teknik detaylara dikkat edilmediği ve gerekli özen gösterilmediği takdirde kısa süre sonra sorunlar görülmeye ve çatı işlevsiz hale gelmeye başlayacaktır. Her çatı kendine ve binaya özeldir. Çünkü çatılar binaya göre, binaya uygun ve binanın mimarisini bozmayacak şekilde yapılmalıdır. Diğer yandan bölgenin iklimi, yağış rejimi, rüzgar durumu, nem oranı gibi hususların da çatı yapımı esnasında dikkate alınması gerekir. Örneğin; çok katlı binalarda çatılar daha yukarıda olacağı için daha fazla rüzgar alacağı kesindir. Bu yüzden bu binaların çatı yapımı için kullanılacak malzemenin biraz daha ağır ve mukavemetli olması gerekir. Ayrıca malzemelerin birbiri ile bina gövdesi ile birleşim yerlerinin çok iyi entegre edilmesi ve hiç boşluk bırakılmaması önemlidir.


Çatı bir binanın en önemli dış elemanıdır. Çatısız binalarda yaşanan sorunlar herkes tarafından bilinir. Yazın ayrı kışın ayrı sorun yaratan çatısız binalarda, zaman içinde evlerde yaşanan değer kaybı da can sıkıcı bir durumdur. Diğer yandan yağışların etkilerinin binalarda hissedilmesi, su sızıntısı sebebiyle binanın rutubetlenmesi, yazın güneş ışınları sebebiyle evlerde artan sıcaklığın hayatı çekilmez hale getirmesi çatısız binalarda yaşanan bir durumdur. Eğer yaşadığınız binanın çatısı yoksa bu sorunları yaşıyorsunuz yada kısa bir süre sonra yaşamaya başlayacaksınız demektir. Çünkü binalar yapılırken en fazla ihmal edilen ve üzerinde hiç durulmayan konu çatıdır. Ayrıca binanın çatısız olmasının sadece en üst katta yaşayan insanların sorunu olduğuna inanılır. Halbuki çatısız binalarda bir süre sonra başlayan sıkıntılar kısa zamanda tüm bina sakinlerini ilgilendiren bir hal alır. Yalıtımı yapılmayan, üzerinde çatı olmayan binalar birkaç sene içerisinde su sızıntısı, enerji kaybı, rutubet veya sıcak sebebiyle yıpranmaya ve değer kaybetmeye başlar. Bu sorunlar bir süre sonra tüm binayı etkiler ve hayat kalitesini düşürür. Çatısız binalarda yeni çatı yapımı veya mevcut çatı yıkılarak yeniden çatı inşası sanıldığı kadar zor ve masraflı bir iş değildir. Uzun vadede çatısız veya kötü çatısı olan bir binanın sakinlerine yaratacağı maddi külfet yanında yeni çatı yapımı masrafı çok daha az olacaktır. Binanızın mimari ve inşaat özellikleri ile sizin tercihlerinize bağlı olarak çeşitli özellikte ve türde yeni çatı yapımı gerçekleştiriyoruz. Günümüzde çatı inşası konusunda seçenek ve ürün çeşitliliği, sizin için en ekonomik ve kullanışlı çatı yapımını mümkün kılmaktadır. Bütçenize göre belirleyeceğiniz malzemelerle binanıza çatı yaptırabilir ve çatısız binaların yarattığı sorunlardan sonsuza kadar kurtulabilirsiniz. İstediğiniz malzeme ile ve istediğiniz tarzda çatılar inşa ederek sizleri bu sıkıntıdan kurtarıyoruz. Kiremit, ahşap, membran, shingle gibi çeşitli alternatiflere göre geliştirdiğimiz size özel projelerimiz, usta personelimiz ve kaliteli hizmet anlayışımız ile sizleri buluşturuyoruz. Yeni çatı yapımı konusunda uzun uzun araştırma yapmanıza gerek yok. Gelin yeni çatınızı birlikte planlayalım ve yapalım.

Çatı Tamiratı (Sanayii ve Konut)

Çatı bir binanın en önemli dış elemanıdır.

Çatısız binalarda yaşanan sorunlar herkes tarafından bilinir. Yazın ayrı kışın ayrı sorun yaratan çatısız binalarda, zaman içinde evlerde yaşanan değer kaybı da can sıkıcı bir durumdur. Diğer yandan yağışların etkilerinin binalarda hissedilmesi, su sızıntısı sebebiyle binanın rutubetlenmesi, yazın güneş ışınları sebebiyle evlerde artan sıcaklığın hayatı çekilmez hale getirmesi çatısız binalarda yaşanan bir durumdur.

Eğer yaşadığınız binanın çatısı yoksa bu sorunları yaşıyorsunuz yada kısa bir süre sonra yaşamaya başlayacaksınız demektir. Çünkü binalar yapılırken en fazla ihmal edilen ve üzerinde hiç durulmayan konu çatıdır. Ayrıca binanın çatısız olmasının sadece en üst katta yaşayan insanların sorunu olduğuna inanılır. Halbuki çatısız binalarda bir süre sonra başlayan sıkıntılar kısa zamanda tüm bina sakinlerini ilgilendiren bir hal alır.

Yalıtımı yapılmayan, üzerinde çatı olmayan binalar birkaç sene içerisinde su sızıntısı, enerji kaybı, rutubet veya sıcak sebebiyle yıpranmaya ve değer kaybetmeye başlar. Bu sorunlar bir süre sonra tüm binayı etkiler ve hayat kalitesini düşürür. Çatısız binalarda yeni çatı yapımı veya mevcut çatı yıkılarak yeniden çatı inşası sanıldığı kadar zor ve masraflı bir iş değildir. Uzun vadede çatısız veya kötü çatısı olan bir binanın sakinlerine yaratacağı maddi külfet yanında yeni çatı yapımı masrafı çok daha az olacaktır. Binanızın mimari ve inşaat özellikleri ile sizin tercihlerinize bağlı olarak çeşitli özellikte ve türde yeni çatı yapımı gerçekleştiriyoruz. Günümüzde çatı inşası konusunda seçenek ve ürün çeşitliliği, sizin için en ekonomik ve kullanışlı çatı yapımını mümkün kılmaktadır. Bütçenize göre belirleyeceğiniz malzemelerle binanıza çatı yaptırabilir ve çatısız binaların yarattığı sorunlardan sonsuza kadar kurtulabilirsiniz. İstediğiniz malzeme ile ve istediğiniz tarzda çatılar inşa ederek sizleri bu sıkıntıdan kurtarıyoruz. Kiremit, ahşap, membran, shingle gibi çeşitli alternatiflere göre geliştirdiğimiz size özel projelerimiz, usta personelimiz ve kaliteli hizmet anlayışımız ile sizleri buluşturuyoruz. Yeni çatı yapımı konusunda uzun uzun araştırma yapmanıza gerek yok. Gelin yeni çatınızı birlikte planlayalım ve yapalım.

Isı ve Su izolasyon Uygulamaları

Rutubet hem sağlıksız hem de soğuk evlere sebep olur

Su yalıtımı, her yaşta ve türde bina için zaman içinde ihtiyaç haline gelen bir uygulamadır. Bina inşaatında yapılan yanlışlar, ucuz malzeme kullanımı, su tesisatının kötü yapılması, yalıtım uygulamalarının yokluğu, bölgenin iklimsel şartları, yağış yoğunluğu gibi çok farklı faktörlere göre bina mukavemeti ve yıpranma payının ölçüsü, uzun vadede sudan kaynaklı sorunların yaşanmasına sebep olur.

Su sorunları binanın içinden kaynaklanabileceği gibi dış dünyadan kaynaklı etkiler sebebiyle de ortaya çıkabilir. Eğer sorun binadaki mevcut su tesisatından kaynaklanıyorsa, öncelikle su tesisatının yenilenmesi gerekmektedir. Bunun yanında su sorunu dış dünyanın yağış etkisinden kaynaklanıyorsa yapılması gereken problemin olduğu bina kısımlarına yalıtım uygulanmasıdır. Su yalıtımı binaların dış dünya ile temas eden tüm yüzeylerine uygulanabilir.

Alanın özelliği ve yağışa maruz kalmasına göre farklı malzeme ve tekniklerle su yalıtımı uygulanabilir. Çatı için yapılan yalıtım uygulamaları çatının kapalı veya açık olmasına göre farklı şekillerde gerçekleştirilir. Üstü kapalı çatılarda hem çatı örtüsü altının hem de çatı zemininin, su dereleri, baca dipleri, tahliye boruları, çatı pencereleri gibi alanların da suya karşı yalıtımı yapılır. Teras çatılarda ise tüm yüzey, baca dipleri ve akarlarının yalıtımı yapılır. Binalarda bina duvarları, pencere, balkon gibi kısımların da su yalıtımına ihtiyacı vardır. Yağışların yoğun görüldüğü yerlerde bu tür uygulamalar hem tüm binayı hem de binadaki daireleri suya karşı maksimum korumaya almaktadır. Unutulmaması gereken bir diğer konu ise su yalıtımı ile enerji kayıplarının büyük kısmının da önüne geçilebilmektedir. Su sızıntısı sebebiyle hasar gören binaların ısınması zordur. Rutubet hem sağlıksız hem de soğuk evlere sebep olur. Dolayısı ile bu evlerin ısıtılması da hayli güçleşir. Bu yüzden binalarda su yalıtımı yapılırken aynı zamanda kısmen ısı yalıtımını da sağlamış olacağınızı unutmayınız. Eğer binanızda su yalıtımı uygulaması yaptırmak istiyorsanız aynı zamanda ısı yalıtımını da yaptırmanızı ve böylece binanızı ve evlerinizi tam anlamıyla korumaya almanızı tavsiye ederiz. Su yalıtımı profesyonel eller tarafından gerçekleştirildiğinde istenen sonuç tam olarak alınacak ve evleriniz suyun zararlı etkilerinden tamamen korunmuş olacaktır.

Endüstriyel Dış ve iç Cephe Boya

Boyama işlemini uygulayacak kişinin teknik yeterliliğe sahip olması ve endüstriyel boya hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Geniş uygulama alanlarına sahip endüstriyel dış ve iç cephe boya Çıtak Yapı tarafından yıllardır aynı kalite ve fiyat avantajlarıyla üretilmektedir.

Sanayi boyaları bir diğer adıyla endüstriyel boya uygulandıktan oldukça kısa bir süre içerisinde kuruduğu için seri üretimlerde ve teknik parçalarda en çok kullanılan boya türleri arasında yer almaktadır. Boya tercihinde bulunurken boyanın, teknolojik gelişmelerle uygun biçimde üretilmiş olması ve sahip olduğu özelliklerin her ihtiyacı karşılaması gerekmektedir. Bu gibi teknik özellikleri bir arada bulunduran endüstriyel boyalarımız yıllardır müşteriler tarafından en çok tercih edilen ürünlerimizin başında gelmektedir. İç ve dış tüm mekanlarda, Sıva, beton ve MDF yüzeye sahip alanlarda, Demir, çelik vb. yüzeylerde, Metal tüm alanlarda Rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Epoksi Zemin ve Duvar Kaplamaları

Epoksi zemin, son yıllarda en çok kullanılan kaplama türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gerek dayanıklı yapısı, gerek hijyenik bir yapıda olması, gerek kolayca temizlenmesi ve gerekse de kimyasallara karşı dayanıklı olması, epoksi zemini tercih etmemize neden olacak özelliklerin başında gelmektedir.

Epoksi zemin kaplamaları, oldukça etkili bir yapıya sahiptir. Kullanımı ne kadar kaliteli olursa, ömrünün de o denli uzun olacağını da hatırlatmak isteriz. Yani, kısaca söylemek gerekirse, epoksi kaplamayı tercih edenler, her zaman oldukça avantajlı ve de hep bir adım önde olacaktır. Zemin kaplama denilince akla hiç şüphesiz, epoksi kaplama gelmektedir. Peki, günümüzde birçok kaplama türü olmasına rağmen akla ilk, “Neden epoksi?” gelmektedir? Gelin hep birlikte, epoksi kaplamanın avantajlarını ve olmazsa olmaz olan o özelliklerinin neler olduğunu öğrenelim… Epoksi kaplamayı diğer zemin kaplamalardan ayıran belli başlı özellikleri bulunmaktadır.

Bu özellikleri arasında; sağlamlığının yanı sıra kullanımının rahat olması, kimyasal maddelere ve yağlara olan geçirmez yapısının bulunması, çok rahat bir şekilde temizlenmesi ve estetik bir görüntüye sahip olmasını sayabiliriz. Son yıllarda zemin kaplama işlemlerinde çok sık tercih edilen epoksi kaplamayı, artık dekorasyon araçlarında da oldukça fazla görmekteyiz. Tüm bu özellikleri hatta daha da fazlası, epoksi zemin kaplamayı diğer rakiplerinden rahatlıkla ayırmaktadır. Şimdi dilerseniz, epoksi kaplamayı daha derinlemesine inceleyelim… İşte “Neden epoksi?” denildiğinde karşımıza çıkan o önemli detaylar… Oldukça hijyeniktir. Yüzeyi asla kir tutmaz, temizlenmesi çok kolaydır. Darbelere karşı dayanıklıdır. Bunun yanı sıra, aşınma ve sürtünmeye yönelik de oldukça dayanıklıdır.

Kaba Sıva ve İnşaat Tadilatı

İnşaatların kaba halinin bitimi sonrası ince işlere geçişteki ilk uygulamadır.

İnşaat, Tadilat ve Onarım, Çatı, Montolama, Seramik, Mutfak, Banyo, Laminat, Parke, Kısaca tüm inşaat işlerinizi temelden çatıya anahtar teslimi yapıyoruz. İnşaat ektöründe hizmet vermekteyiz, bu güne kadar bir çok işi üstlenerek, süresinde ve gerektiği gibi bitirmenin mutluluğunu yaşamaktayız.

Kısaca tüm inşaat işlerinizi temelden çatıya anahtar teslimi yapıyoruz. İnşaat ektöründe hizmet vermekteyiz, Bu güne kadar bir çok işi üstlenerek, süresinde ve gerektiği gibi bitirmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Perakende sektöründe müşterilere sunulması gereken kalite standartlarının farkında olan firmamız, bu marketlerin inşaat aşamasında da bu faktörü gözden kaçırmayarak, market inşaatlarını yüksek kalitede, zamanında ve öngörülen bütçenin altında bitirme hedefinde olmuştur.